swiatpodroznikow.pl
Następny blog »
Zgłoś nadużycie | Stwórz własnego bloga | Zaloguj
dzienniki

Dzienniki alkoholowe

Na początku stworzyłem profil na świecie podróżników...


Wtorek, 14-02-2012

Strach ma wielkie oczy

Na zawsze zapamiętam swój pierwszy lot samolotem (oj jak bolał mnie brzuch!), swoje pierwsze samodzielne odprawy paszportowe gdzieś poza granicami RP. Zapamiętam swoją pierwszą rezerwacie w hostelu, oraz pierwszy raz kupowania w obcym kraju piwa w knajpie.

To że odczuwamy lęk przed nieznanym każdy chyba wie. O lęku przed innymi ludźmi nie wspomnę. Ale o dziwo więcej jest ludzi przyzwoitych i miłych, a przynajmniej neutralnych nam niźli wrogo nastawionych. Tak że nie ma co się bać, siedząc na tyłku nie jesteśmy wstanie nic zmienić, pokonać tego lęku. A tak naprawdę nic złego się nie stanie, jeśli zachowamy się poprawnie względem innych inni tym samym nam dopłacą.
Do Delhi w Indiach z Krakowa jest ponad 5300km, a tak naprawdę jedno Słońce nad nami i nimi świeci, te same gwiazdy widzą, i ten sam księżyc. Więc jeśli chcesz jechać gdzieś to jedź, nie "gdybaj", nie marz przed snem, czy też w autobusie. Odrobina odwagi i samozaparcia i wszystko się uda.

Wielu z nas chciało by coś zmienić, czy znacząc jeździć po świecie, czy też choćby mieć tyle odwagi by podejść i zagadać do drugiego człowieka, a tak naprawdę jest to prostsze niż się nam wydaje.
Zwłaszcza że nikt nie żyje wiecznie, a warto coś działać by nie żałować niczego gdy nadejdzie kres;)

wodzu | 15:34
komentarzy: 1

Komentarze


Miszka (6), 26-03-2012 20:26

No ja zawsze jak mam miejsce "na skrzydle" to widzę te złośliwe chochliki z młotkami którymi żonglują :/ Jest stresik szczególnie jak im upada któryś młoteczek a samolotem podrzuca ;)


Dodaj komentarz

Aby skomentować musisz się najpierw zalogować

Starszy wpis

Strona główna

Nowszy wpis

Śledź ten blog
wodzu

Mój profil główny